Real Madrid eliminata din Cupa Regelui de o echipa de liga a treia!

Diaspora Madrid

Real Madrid eliminată din Cupa Regelui de o echipă de liga a treia!

echipa de liga a treia, eliminata din Cupa Regelui, Real Madrid, Spania

Real Madrid eliminată din Cupa Regelui de o echipă de liga a treia! Real a fost eliminată din 16-imile Cupei Regelui de către o echipă din liga a treia, trasmite Sport.ro, preluat de DiasporaMadrid.com.

Alcoyano a trecut cu 2-1 de echipa lui Zinedine Zidane după prelungiri. Cele 90 de minute regulamentare s-au încheiat cu scorul de 1-1, după ce Militao a deschis scorul în minutul 45, iar Solbes a restabilit egalitatea cu 10 minute înainte de fluierul final.

Echipa calificată în optimi a fost decisă în prelungiri. Casanova a înscris golul victoriei celor de la Alcoyano în minutul 115, provocând a doua înfrângere consecutivă pentru campioana Spaniei

De remarcat faptul că adversarii Realului erau în inferioritate numerică în momentul înscrierii celui de-al doilea gol, Lopez fiind eliminat cu doar 5 minute inainte.

În urmă cu mai puțin de o săptămână, Real Madrid a fost eliminată în semifinalele Supercupei Spaniei de Athletic Bilbao, echipă care a învins Barcelona în ultimul act al competiției, adjudecându-și trofeul.

Dorim să vă oferim acces exclusiv și imediat la cele mai bune informații.

Introdu adresa de email pentru a te abona la acest blog. Vei primi notificări prin email când vor fi publicate articole noi.